• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 364
  • Dzisiaj jest 23 czerwca 2021 r.
  • Jest to 173 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 192 dni.

Dodany: 2011-11-18 13:04:46

 

Architektura średniowiecznaŚredniowiecze to ważna epoka w dziejach ludzkości. Ludzkość wyszła ze starożytności i przeszła w średniowiecze, to samo nastąpiło w architekturze przypomina architekt szczecin.

 

Średniowiecze to epoka bardzo ważna dla całego świata, powstało w niej mnóstwo budowli obecnych do dziś w współczesnym świecie, czyli obecnie panującej rzeczywistości - wylicza architekt szczecin. W średniowieczu architektura kształtowała się na budowlach kościelnych bo jego rola była dominująca, oraz na zamkach i innych budowlach obronnych. To wpływało na kształtowanie świadomości ludzkiej i wynikało głównie z dominujących ról jakie pełniło państwo i kościół. Wszystko kręciło się wokół wojen.

 

One przynosiły dochód i wymagały wznoszenia budowli obronnych, co zauważa architekt szczecin. W średniowieczu powstał bardzo duży nurt jakim jest gotyk. Gotyk był zimny i wyniosły tworzył potężne budowle z czerwonej cegły głównie, wznosił kościoły i zamki potężne przestrzennie od wewnątrz. Gotyk przeszedł do historii architektury i uczynił kilka budowli wiekopomnymi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Architektura średniowieczna
Nick: