• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 7437
  • Dzisiaj jest 23 czerwca 2021 r.
  • Jest to 173 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 192 dni.

Dodany: 2012-03-01 09:06:14
 

Zamek Kapituły warmińskiej w OlszynieNikt, kto nigdy wcześniej nie miał co czynienia z zabytkami tak naprawdę nie będzie wiedział co sprawia, że tak bardzo są one potrzebne naszej historii. Przecież to właśnie na niej opiera się nasza historia.

 

Każdy region, w którym pracował architekt szczecin będzie miał coś do zaoferowania. W każdym regionie znajdą się zabytki, które warto zobaczyć. Jednym z takich właśnie jest zamek kapituły w Olsztynie, zbudowany w stylu gotyckim. Budowla pochodzi z XIV w. Jest to jedno z pierwszych miejsc w tym regionie, które ma za sobą długą historię. Liczne wydarzenia historyczne sprawiają, że budowla ta jest znana chociażby przez wzgląd na zarząd w chwili jego powstania. Najsłynniejszą osobą jest oczywiście toruński astronom Mikołaj Kopernik. Nie trudno zauważyć więc że to szczególne miejsce powinien dostrzegać każdy architekt szczecin, którego pasjonować będą najstarsze polskie budowle.

 

Doceniać go powinny również osoby, które zamieszkują rejon Olsztyna i okolic. Zamek Kapituły powinien być więc jednym z miejsc, które powinni odwiedzić wszyscy a nie tylko architekt szczecin, któremu przyjdzie na jego temat się wypowiedzieć.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zamek Kapituły warmińskiej w Olszynie
Nick: