• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 182
  • Dzisiaj jest 23 czerwca 2021 r.
  • Jest to 173 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 192 dni.

Dodany: 2012-03-01 09:10:06
 

Zamek krzyżacki w MalborkuJedną z najbardziej znanych budowli w Polsce jest oczywiście Zamek Krzyżacki w Malborku. Obok niej nie może przejść obojętnie nikt a już na pewno nie architekt szczecin, który z cała pewnością określi go perłą architektury gotyckiej.

 

To co znamienne w jego przypadku to oczywiście elementy z których się składa, pomijając już oczywiście ilości budulca, które zostały wykorzystane na jego wzniesienie. Najbardziej charakterystyczną jego cechą jest oczywiście to, że nie jest to typowy budowla. Twierdza ta składa się bowiem z trzech zamków: niskiego, wysokiego jak również niskiego tworzących zespół zamkowy stanowiący nierozerwalną całość.

 

Abstrahując od historii należy powiedzieć, że miejsce to jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów, którzy zachwyceni pięknem gotyku chcą poznać jak najwięcej dzieł z tego okresu. A właśnie jednym z takich, pomimo, że to tylko budowla jest oczywiście krzyżacki zamek. Jego budowa, pomimo, że rozpoczęła się tak naprawdę w XIII wielu dziś nadal zdumiewa. I to nie tylko takie osoby jak architekt szczecin ale przede wszystkim turystów odwiedzających Malbork..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zamek krzyżacki w Malborku
Nick: