• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 253
  • Dzisiaj jest 23 czerwca 2021 r.
  • Jest to 173 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 192 dni.

Dodany: 2012-03-01 09:17:46
 

Kopalnia soli w WieliczceNie mamy wątpliwości, że nasz kraj słynie z zabytków na skalę światową. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie z Zamku Królewski w Warszawie czy też Krakowski Wawel. Każdy architekt szczecin wiedział będzie doskonale, że Polska ma znacznie więcej zabytków ni mogłoby się to wydawać.

 

Prócz wymienionych powyżej na uwagę zasługuje również nieczynna już kopalnia soli w Wieliczce z której niegdyś wydobywana była sól. Dziś jest tam muzeum do którego każdego roku ściągają nie tylko sami turyści głodni wrażeń w nowych miejscach i kochający zwiedzanie. Odwiedza je również przyszły architekt szczecin, który na tej podstawie będzie zgadywać swoją wiedzę. Dzięki temu okres studiów i jego późniejsza praca będą znacznie łatwiejsze. Niektóre detale z zabytków będzie mógł mniej lub bardziej zastosować we własnych projektach.

 

Dajmy na to dla przykładu żupy solne, w które coraz chętniej wyposażane są sauny. Nadaje im to tak potrzebnej dzisiaj indywidualności i niepowtarzalnego wyglądu. Ich budowa wymaga jednak zmysłu który posiada jedynie architekt szczecin – specjalista od tworzenia projektów różnego typu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kopalnia soli w Wieliczce
Nick: